22 maja 2013

Jedwabna nitka

Ręcznie farbowany jedwab z dalekich krajów, to coś co wszystkie z nas wprawia o szybsze bicie serca i dreszcze... Delikatność i połysk są charakterystyczną cechą tych włóczek. Sprawiają jednocześnie, że praca z nią jest wyjątkowa i wprowadza nas w świat luksusu.
Takim luksusowym produktem zrobionym z tej włóczki jest bluzeczka z krótkim rękawem w rozmiarze XS. 10 dkg wystarczyło na taki projekt. Rękawki są reglanowe a robótka robiona od dołu. Druty do łączenia nr 3,25 metalowe + żyłka dl. 60 cm i kilka dni robótkowania w przyjemnej atmosferze...
Tutaj początek robótki z 190 oczek...A tak robimy rękawki. Po obu stronach robótki, w miejscach rękawów zamykamy ok 9 oczek, a w następnym rzędzie dodajemy w tych samych miejscach po ok 50 oczek...Gdy wykonamy już miejsca na rękawki to w 4 miejscach odejmujemy po 2 oczka w co drugim rzędzie (miejsca widoczne na poniższym zdjęciu-tworzy się linia biegnąca od pachy do dekoltu, tak samo z tyłu)3 komentarze:

 1. Bardzo dobry opis i piękna bluzeczka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super zrobie sobie taką w najbliższym czasie. U mnie na razie sezon czapkowo szalikowy ale po świetecznych prezentach zabiore sie za nią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy :) Powodzenia przy aktualnym tworzeniu czapko-szalików :)

   Usuń