Włóczki alize i kolorowa chusta

Co powiecie na taki szal ...

Robiąc taką chustę, pierwsze robimy małe siatkowe kwadraciki, a następnie obrabiamy je dookoła słupkami. Tak powstałe formy łączymy ze sobą w trakcie robótki albo dopiero po wykonaniu wszystkich kwadratów - technika dowolna, co kto lubi, jednak ja preferuję pierwszą formę gdyż nie zostają wtedy nitki, które później trzeba zaplatać. Gdy powstanie nam już odpowiednio duży trójkąt, nadający się na chustę, możemy brzegi wykończyć małymi kwiatuszkami na łańcuszkach o dł. ok 5 cm.


Komentarze

 1. a czy można prosić wzór na takie kwadraty???

  OdpowiedzUsuń
 2. nie mam schematu do tej konkretnej chusty ale ze zdjęcia wnioskuję, że robimy po prostu kwadrat ze słupków (siatkę o dowolnych rozmiarach) a następnie obrabiamy słupkami robiąc na rogach oczka z łańcuszka... mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. trzeba będzie popróbować :-) jak to się mówi - metodą prób i błędów może uda mi się uzyskać podobny chociaż efekt :-)
  dziękuję bardzo za podpowiedź :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,jeżeli do tej pory nie udało się pani uzyskać wzoru do tej chusty służę pomocą .Jest bardzo prosty .Poszukam wśród swoich wzory może mam tz. wzór graficzny , a jeżeli nie jestem w stanie przeliczyć ten i opisać sposób wykonania .Jeżeli się pani zdecyduje to proszę o kontakt w tej sprawie na e-maila:urssan@wp.pl Pozdrawiam UlaS.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty