Summer bags na żółto czyli torebka typu handbag...

Kolory jakie królują teraz na ulicach, tworzą całą paletę barw. Chcemy się wyróżniać i przyciągać wzrok innych.
Pierwsza myśl -  kolor... piękny i przykuwający uwagę... niebieski, różowy, pomarańcz może  żółty. Ten ostatni był inspiracją do nowego dzieła.

            

Druga myśl - torebka i fason, prosty koszyczek, o prostokątnym dnie. Włóczka idealnie nadająca się na torebki to Summer Bags włoskiej firmy Lana Gatto. Jest to tasiemka o szer. ok 0,5 cm.
Kilka słów o pracy...
Potrzebujemy szydełko nr 5, nr 6 też będzie dobre no i oczywiście ww włóczka - jeden motek 500 g w zupełności wystarcza na wykonanie torebki o wymiarach 25 (szer.) x 10 (głębokość) x 22 (wys.) cm
N początek robimy spód torebki, tworząc prostokąt o wymiarach ok 25 na 10 cm. Nasza torebka ma prosty wzór - jeden rząd słupków, drugi rząd oczka ścisłe i tak na zmianę.Następnie obrabiamy ten prostokąt oczkami ścisłymi i zaczynamy robić boki torebki nie odcinając nitki. Ilość oczek jaka nam powstała po wykonaniu spodu torebki, utrzyma się do końca pracy.

Na powyższym zdjęciu widać drobny motyw dodany w połowie robótki. Robimy go w następujący sposób - w rzędzie gdzie są słupki po prostu omijamy co drugi słupek a w jego miejsce robimy oczko łańcuszka.
Po uzyskaniu wysokości 22 cm zakańczamy robótkę oczkami ścisłymi i zabieramy się za rączki torebki. Miejsce uchwytów dowolne. Wkłuwamy się w wybrane miejsce po zewnętrznej stronie torebki i robimy łańcuszek z 22 oczek, następnie obrabiamy go 32 oczkami ścisłymi  Nasze wykonanie to torebka typu handbag... a wykonanie jej zajęło kilka godzin!


Torebkę można nosić na dwa sposoby:
- boki rozłożone


- boki złożone do środka - materiał jest na tyle sztywny, że układanie i formowanie torebki w dowolny sposób nie sprawia najmniejszej trudności. 

Komentarze

 1. świetna torebka wręcz genialna :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Torba wygląda dość imponująco muszę przyznać. Zastanawiam się czy używając szydełek https://alewloczka.pl/pl/c/Szydelka/19 mógłbym stworzyć coś podobnego. Bardzo pasuje na letnie dni, gdzie kolorystycznie idealnie wpisuje się w klimat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście, każde szydełka pozwolą stworzyć ciekawe torby, torebki i inne akcesoria... pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty