Ażurowa chusta z wełny superwash

Pewnie wiele z Was lubi nosić i otulać się pięknymi szalami i chustami. Jeżeli jednak nie mamy takiej chusty w swojej garderobie to wystarcza nam czasem nacieszyć tylko oczy ich wzorami i formami. Ażury podkreślają ich delikatność, lekkość i wdzięk.
Dlatego w tym tygodniu prezentujemy chustę, czyli element dodający charakteru naszej stylizacji.
Nowe wełny superwash, w przepięknych barwach idealnie pasują do tego typu robótek. Włóczka, z której wykonana jest nasza chusta, jest lace, czyli cieniutka dostosowana do wszelkiego typu koronek i ażurowych wzorów.

         
Motek 5 dkg ma 400 m, co pozwala na zrobienie chusty z dwóch motków. Wzory powstające na dzianinie, to przeważnie romby i proste zygzaki. Nie ma żadnych skomplikowanych form. Chusta nie została zblokowana, jak to robią dziewiarki. Mamy nadzieję jednak, że efekt końcowy, jaki uzyskaliśmy poprzez przeprasowanie parowe chusty na średniej temperaturze, jest zadowalający. Jeżeli nie posiadamy szpilek czy mat do napinania to nasz sposób wydaję się dosyć prosty i szybki. Robótka staje się wygładzona, uwydatnione zostają ażury i nabiera pożądanego kształtu. Nie powinnyśmy mieć żadnych obaw, że coś złego stanie się z robótką. Nawet wyższa temperatura lub większa ilość pary nie zaszkodzi.
Kilka zdjęć na których można zaobserwować jak układa się chusta i przepiękna paleta kolorów.

                             Komentarze

 1. śliczna chusta w swojej prostocie i kolorze.... bardzo lubię otulać się własnie takimi chustami....

  OdpowiedzUsuń
 2. Chusta fantastyczna.Wełenka jest super i kolory ma cudne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna, cudownej urody w swojej prostocie!

  OdpowiedzUsuń
 4. jak dla mnie - super śliczna (sama takiej nie umiem zrobić)- podziwiam i wzór i włóczkę... Basia

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można prosić o wzór? Bo sama nie radzę sobie z rozpisaniem wzorów - ponownie Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzór jest prosty, mojego pomysłu, na początku chusty robimy małe romby-bok z 5 dziurek, następnie 1 rząd samych dziurek (narzut, o. p.,narzut, o. p., narzut itd.), kolejnym krokiem jest wzór z dużych rombów (bok z 10 dziurek) i mniejsze romby w środku (bok z 6 dziurek, najmniejszy romb z 2 dziurek), następnie wzór zygzaków, znów duży romb z mniejszymi w środku i 1 rząd samych dziurek, na koniec-wykończenie-narzut, 6o.p., 3o. przerobione razem na prawo, 6o.p., narzut, 1o.p., narzut, 6o.p., 3o.przerobione razem, 6o.p., narzut, 1o.p., narzut, 6o.przerobionych razem, itd., tak żeby zakończyć ...6o.p, narzut. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam, wszystkie moje prace są robione "na oko", nie pamiętam i nie mam rozpisanych schematów do nich, musi Pani próbować i robić po prostu z wyczuciem. W razie problemów proszę pytać. Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty