nowe wełny z jaka i lśniące jedwabie
Wełna z jaka to idealny materiał na wszelkiego rodzaje czapki, swetry, szale.
Dla ciekawych, tak wygląda "producent" tej wyjątkowej wełny, która w połączeniu z innymi rodzajami włókien nadaje się do robienia ubrań przeznaczonych na chłodne jesienne i zimowe dni. Wełna jest ciepła i takie też są produkty z niej wykonane.
W tym tygodniu prezentujemy Wam dwa rodzaje tej włóczki:
- wełna Bamyak - ten rodzaj ma w sobie 75% wełny z jaka i 25% bambusa, co nadaje lekkości i delikatności, 50 g - 162 m
- wełna Caya - w tym przypadku połączono 70% wełny z jaka i 30% wełny z wielbłąda (wikunia, kamel), 50 g - 125 m
Dygresja - niektóre nazwy stosowane w odniesieniu do włókien wełnianych i wyrobów z tych włókien:
- owcza - merynos, szewiot, szetland
- wielbłądzia - wikunia, kamel
- z lam - alpaka
- kozia - moher, kaszmir (kozy kaszmirskie)
- królicza - angora
Mamy dla Was jeszcze kilka pięknych i wyjątkowych nitek jedwabnych o różnych składach i grubościach, dla każdego coś pięknego i luksusowego...
- jedwab Silky Merino Fingering - miękka i delikatna mieszanka jedwabiu z wełną merino (wełna owcza), 100 g - 700 m
- jedwab Silk 150 - 100% jedwab, 100 g - 400 m
- jedwab Silk 120 - 100% jedwab, 100 g - 750 m
- jedwab Silk 22 - 100% jedwab, 50 g - 500 m, niezwykle wydajna włóczka typu lace (nadająca się na wszelkiego rodzaju wyroby cienkie, delikatne np.: chusty, szale, przewiewne bluzeczki, serwetki... )
Serdecznie polecamy i zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem naszych luksusowych włóczek...!
Wyglada bardzo ladnie, pozdrawiam, ania
OdpowiedzUsuńPrzepraszam, że się czepiam, ale
OdpowiedzUsuńlamy dają wełnę z lamy (nie spotkałam się z odmienną nazwą na to włókno- być może jest), a alpaki choć są do lam bardzo podobne, to odrębny gatunek zwierząt, więc alpaka jako włókno pochodzi od alpak zwierząt... (oczywiście oba gatunki łacznie z vincua oraz guanaco i wielbłądem, należą do rodziny wielbłądowatych). Jeśli chodzi o same alpaki to można wyróżnić 2 odmiany (rasy) tych zwierząt huacaya oraz suri, runo tych zwierząt różni się bardzo od siebie (oczywiście ze względu na to zwierzaki wyglądają całkiem inaczej, suri stanowi ok 10% i podobno za tę odmianę odpowiada mutacja genetyczna), generalnie wszystkie źródła podają, że wełna alpak nie gryzie jest miła w dotyku, włókno suri dodatkowo wyjątkowo się błyszczy, niektóre źródła opisują że można porównać i powiedzieć że ma pewne cechy jedwabiu.
No i już naprawdę szczegół, moher pochodzi od kóz angorskich (po angielsku oprócz angora goat, można doszukać się określenia mochair goat) , a kaszmir też oczywiście pochodzi od kóz kaszmirskich, po prostu te dwa włókna są od różnych ras kóz, (może to tylko ja źle zrozumiałam zapis jakoby moher i kaszmir to w zasadzie to samo).
angora królicza oczywiście się zgadza ( jeśli się szuka informacji w języku angielskim bezpieczniej jest wpisać "angora rabbit", bo po wpisaniu jedynie "angora" wyskakują właśnie kózki).
Proszę nie brać moich uwag za uszczypliwość, włókna i włóczki to trochę moje zboczenie, dlatego pozwoliłam sobie napisać ten komentarz...
Chmurko, bardzo dziękujemy za ten pouczający komentarz, teraz już chyba nikt nie będzie miał wątpliwości czytając Twój podział :) Masz rację, trochę nieczytelnie to zabrzmiało o tych kozach.. oczywiście, że moher i kaszmir to zupełnie inne włókna, które pochodzą od dwóch zupełnie różnych zwierząt. Wspólną osią miała być tylko nazwa koza.
UsuńPosiadam płaszcz z wełny wielbłada, jest cudowny!
OdpowiedzUsuń