nowe wełny z jaka i lśniące jedwabie

Wełna z jaka to idealny materiał na wszelkiego rodzaje czapki, swetry, szale.
Dla ciekawych, tak wygląda "producent" tej wyjątkowej wełny, która w połączeniu z innymi rodzajami włókien nadaje się do robienia ubrań przeznaczonych na chłodne jesienne i zimowe dni. Wełna jest ciepła i takie też są produkty z niej wykonane.

               

W tym tygodniu prezentujemy Wam dwa rodzaje tej włóczki:
wełna Bamyak - ten rodzaj ma w sobie 75% wełny z jaka i 25% bambusa, co nadaje lekkości i delikatności, 50 g - 162 m


wełna Caya - w tym przypadku połączono 70% wełny z jaka i 30% wełny z wielbłąda (wikunia, kamel), 50 g - 125 m


Dygresja - niektóre nazwy stosowane w odniesieniu do włókien wełnianych i wyrobów z tych włókien:
- owcza - merynos, szewiot, szetland
- wielbłądzia - wikunia, kamel
- z lam - alpaka
- kozia - moher, kaszmir (kozy kaszmirskie)
- królicza - angora 


Mamy dla Was jeszcze kilka pięknych i wyjątkowych nitek jedwabnych o różnych składach i grubościach, dla każdego coś pięknego i luksusowego...

jedwab Silky Merino Fingering - miękka i delikatna mieszanka jedwabiu z wełną merino (wełna owcza), 100 g - 700 m


jedwab Silk 150 - 100% jedwab, 100 g - 400 m


jedwab Silk 120 - 100% jedwab, 100 g - 750 m


jedwab Silk 22 - 100% jedwab, 50 g - 500 m, niezwykle wydajna włóczka typu lace (nadająca się na wszelkiego rodzaju wyroby cienkie, delikatne np.: chusty, szale, przewiewne bluzeczki, serwetki... )


Serdecznie polecamy i zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem naszych luksusowych włóczek...!

Komentarze

 1. Wyglada bardzo ladnie, pozdrawiam, ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, że się czepiam, ale
  lamy dają wełnę z lamy (nie spotkałam się z odmienną nazwą na to włókno- być może jest), a alpaki choć są do lam bardzo podobne, to odrębny gatunek zwierząt, więc alpaka jako włókno pochodzi od alpak zwierząt... (oczywiście oba gatunki łacznie z vincua oraz guanaco i wielbłądem, należą do rodziny wielbłądowatych). Jeśli chodzi o same alpaki to można wyróżnić 2 odmiany (rasy) tych zwierząt huacaya oraz suri, runo tych zwierząt różni się bardzo od siebie (oczywiście ze względu na to zwierzaki wyglądają całkiem inaczej, suri stanowi ok 10% i podobno za tę odmianę odpowiada mutacja genetyczna), generalnie wszystkie źródła podają, że wełna alpak nie gryzie jest miła w dotyku, włókno suri dodatkowo wyjątkowo się błyszczy, niektóre źródła opisują że można porównać i powiedzieć że ma pewne cechy jedwabiu.
  No i już naprawdę szczegół, moher pochodzi od kóz angorskich (po angielsku oprócz angora goat, można doszukać się określenia mochair goat) , a kaszmir też oczywiście pochodzi od kóz kaszmirskich, po prostu te dwa włókna są od różnych ras kóz, (może to tylko ja źle zrozumiałam zapis jakoby moher i kaszmir to w zasadzie to samo).
  angora królicza oczywiście się zgadza ( jeśli się szuka informacji w języku angielskim bezpieczniej jest wpisać "angora rabbit", bo po wpisaniu jedynie "angora" wyskakują właśnie kózki).
  Proszę nie brać moich uwag za uszczypliwość, włókna i włóczki to trochę moje zboczenie, dlatego pozwoliłam sobie napisać ten komentarz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chmurko, bardzo dziękujemy za ten pouczający komentarz, teraz już chyba nikt nie będzie miał wątpliwości czytając Twój podział :) Masz rację, trochę nieczytelnie to zabrzmiało o tych kozach.. oczywiście, że moher i kaszmir to zupełnie inne włókna, które pochodzą od dwóch zupełnie różnych zwierząt. Wspólną osią miała być tylko nazwa koza.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty