Testujemy nowe druty KnitPro

Chciałam Wam dzisiaj przedstawić kilka rodzajów drutów. Mam zamiar je dla Was przetestować na różnych włóczkach i podpowiedzieć do czego najbardziej są odpowiednie.
Druty te są z nowej kolekcji  KnitPro i można  je tutaj obejrzeć i dobrać sobie odpowiedni rozmiar.

1) druty bambusowe BAMBOO - są to druty wykonane z najwyższej jakości bambusa japońskiego.
2) druty karbonowe KARBONZ - te druty wykonane są z włókna węglowego a końcówki z niklowanego mosiądzu
3) druty metalowe kwadratowe NOVA CUBICS- wykonane są z mosiądzu a kształt przekroju to kwadrat


                            1  23

1) Druty bambusowe są niezwykle wytrzymałe i delikatne zarazem, a najbardziej odpowiednim włóknem do tego rodzaju akcesoriów dziewiarskich są wszelkiego rodzaju wełny i jej mieszanki. Włóczka z drobnymi włoskami jest miła w dotyku i idealnie zgrywa się z lekkimi i delikatnymi drutami drewnianymi. Ich pozłacane końcówki w połączeniu z ciepłym kolorem drewna, sprawiają, że ich wygląd przykuwa uwagę i jest niezwykle atrakcyjnym narzędziem pracy.



2) Druty karbonowe sprawiają chłodne wrażenie, ale po przerobieniu kilku rzędów, włókno węglowe, z którego wykonany jest korpus druta, nabiera ciepła i praca z nimi jest niezwykle przyjemna i lekka. Wspomniane włókno jest materiałem bardzo wytrzymałym. Druty podczas robienia nie wyginają się nawet, gdy mamy do czynienia z najcieńszymi rozmiarami (1 mm). Ciekawostką jest to, że ten materiał używany jest do wszelkiego rodzaju wykończeń w dziedzinie motoryzacyjnej i przy produkcji statków kosmicznych. W przeciwieństwie do drutów drewnianych, stożkowe mosiężne zakończenie pokryte niklem sprawia, że druty są idealne do robótek bardzo misternych, gdy musimy drut wbić między ścisłe oczka. Ostra końcówka jest do tego najlepsza.



3) Druty z serii NOVA CUBICS są tak jak zwykłe metalowe z kolekcji NOVA METAL, wykonane z mosiądzu i pokryte niklem, ale z tą różnicą, że ich przekrój tworzy kształt kwadratu. Po przeprowadzeniu testu na tych i na zwykłych, okrągłych drutach w identycznym rozmiarze (4 mm) odnoszę wrażenie, że robótka staje się bardziej ścisła i lekko płaska w przypadku drutów kubicznych. Druty te mają też ciekawą zaletę, mianowicie dobrze dopasowują się do dłoni. Kształt prostopadłościanu sprawia, że nie wyślizgują się z ręki i nitka na nich też trzyma się bardzo dobrze. Plusem tych narzędzi jest też to, że świetnie sprawdzają się przy włóczkach fantazyjnych. Mimo różnej formy nitek i ich faktur płynnie się po nich ślizgają i nie zahaczają się.
Przedstawiam próbki zrobione na drutach NOVA CUBICS (na górze zdj.) i NOVA METAL (na dole). Mam nadzieję, że choć troszkę widać różnicę w robótkach. Ta próbka na drutach okrągłych jest nieznacznie luźniejsza, a oczka na drutach kwadratowych układają się ściślej.


A może Wy macie jakieś doświadczenia z tymi drutami i chcecie się nimi podzielić? Zachęcam do komentowania. Jeśli macie też jakieś pytania dotyczące drutów, chętnie na nie odpowiemy :)

Komentarze

  1. Karbonowe mnie zaintrygowały, szczególnie ta grubość 1 mm. Czy są tak cienkie druty (czyli cieńsze niż 3-ki) z odpinanymi żyłkami?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Te cieniutkie (od 1mm) to są skarpetkowe. Wymienne zaczynają się dopiero od 3 mm, a te ze stałą żyłką są dostępne od 2 mm.

      Usuń
  2. Zapewne nie ma, ponieważ przekrój tej metalowej części przy żyłce, którą się dokręca, ma właśnie 3 mm.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo słuszne spostrzeżenie. Producent musiałby stworzyć cieńsze żyłki! Dziękuję Sylwio :)

      Usuń
    2. O tym nie pomyślałam :)

      Usuń
  3. Dobrze, ze trafiłam na ten wpis :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty