Uwielbiany styl coco chanel

Nareszcie dotarłam do końca..., dzisiaj porobiłam ostatnie poprawki, doszyłam kieszonki, obrobiłam brzegi, i gotowe! Była już chanelka turkusowa, szara, a teraz czas przyszedł na róż z fioletem i bordowe wykończenia. Jak Wam się podoba takie połączenie?
Każdy żakiecik był robiony inną kombinacją ściegu ryżowego. Tym razem też coś zmieniłam, a mianowicie postanowiłam użyć najprostszej wersji . Dla początkujących tutaj jest objaśnienie.

Dane techniczne dla rozmiaru 42:
- VOLGA różowa - 11 motków
- VOLGA bordowa - 1 motek
- druty nr 6

Oczka:
- liczba oczek - lewy i prawy przód: po 45 o.
- liczba oczek - tył: 84 o.
- liczba oczek - rękaw: 40 o.
- liczba oczek - kieszonki: 20 o.


Oczywiście w tej chanelce też nie ma żadnych zapięć. Wzór ryżowy jest o tyle fajny, nawet przy sweterkach bez guzików, że nie ma problemu z układaniem się dzianiny na dekolcie czy poniżej. Materiał obrobiony na szydełku ma dodatkowe usztywnienie co w zupełności wystarcza. 
Pewnie zauważyłyście, że większość ubrań robię na prostych drutach. Babcia, która mnie uczyła, a było to ok 23 lata temu..., nie posiadała innych drutów. Z resztą w tym czasie nawet sąsiadki pożyczały sobie tylko takowe. Nie miałam możliwości porobienia sobie na drutach z żyłką. Tak mi zostało do tej pory. Dopiero gdy odnalazłam w sieci Biferno, mój robótkowy świat wywrócił się do góry nogami... ;-). Mam teraz większe możliwości i często robię na żyłkowych choć nie mam jeszcze wprawy w robieniu bezszwowym. Bardzo chętnie wysłucham wszystkich porad w tej dziedzinie. A może Wy potrafiłybyście zrobić taką chanelkę bez zszywania... Czekam na Wasze opinie....

Komentarze

  1. Oczywiście, że można by bez zszywania ją wykonać :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też mam chrapkę na chanelkę bez zszywania :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. dziewczyny, w takim razie zachęcam do dziergania bezszwowego a wszystkie gotowe dzieła umieszczamy na fanpage'u biferno....

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty