Japońsie włóczki ITO

Witajcie!
Ten post poświęcimy na przybliżenie Wam japońskich, wspaniałych nitek w połączeniu z innymi, równie interesującymi włóknami.

Jak wiecie dotarły do nas ostatnio nowości pod takimi nazwami jak Hana, Shio, Urugami. Są to wyjątkowe włóczki, z tych raczej cienkich. Nadają się w szczególności na ażurowe chusty, szale, bluzeczki, czy delikatne sweterki, ale w połączeniu z innymi włóczkami Ito mogą stworzyć coś grubszego i cieplejszego.

Hana to 60% wełny, 20% jedwabiu i 20% alpaki. W 25 g motkach znajdziemy 125 m nitki. Jest to przędza w przepięknych, kolorowych zestawieniach. Skład podpowiada nam, że wyroby będą nam służyć raczej w okresie jesienno-zimowym.
Urugami to 72% wełny i 28% papieru. Już sama nazwa papieru, zwłaszcza w składzie włóczki, brzmi dosyć dziwnie, jednakże ta przędza w Japonii ma już dosyć długa tradycję. Zastosowany papier ma właściwości zbliżone do jedwabiu. Dzianina jest dzięki niemu lekka i przewiewna. Urugami w środku ma rdzeń papierowy, który pokryty jest z zewnątrz warstwą puszystej wełny, co sprawia, że włóczka ta jest niezwykle wyjątkowa i oryginalna.Shio to 100% wełna merino. W 40 g motkach znajduje się 480 m co pozwoli nam na wykonanie np. sukienki dla małej dziewczynki lub w połączeniu z innymi nitkami Ito możemy stworzyć ciekawy zestaw kolorystyczny np. w bluzce z krótkim rękawem. Dzianina wykonana z tej włóczki będzie delikatna i niezwykle miła w dotyku co jest niezwykle ważne przy wyrobach właśnie dla małych dzieci.A oto kilka ciekawych prac z poszczególnych włóczek, które możemy znaleźć na www.raverly.pl :


chusta z Hana
lampion z Hana
chusta z Urugami

chusta z Hana i UrugamiChusta z Urugami


bluzka z Urugami


 
szal z Shio

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami Ito!

Komentarze

  1. Bardzo dziękuję za nowe włóczkowe informacje. Czytałam z zaciekawieniem. Szkoda,że przez komputer nie da się dotknąć tych cudownych włóczek.Może uda mi się Was odwiedzić przy okazji wakacyjnych wędrówek. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty