Nowości od Austermanna i Scholler+Stahla

Ten post poświęcę  na przybliżenie Wam naszych ostatnich nowości.
Są to piękne zimowe nitki o bardzo interesujących splotach i kolorach.


Expression to połączenie kilku włókien, mianowicie bardzo ciepłej i lekkiej wełny z Alpak (20 %), wełny (30 %), akrylu (40 %) i Poliamidu (10 %). Jej ciekawy splot sprawia, że jest bardzo interesującą włóczką. Idealnie nadaje się na swetry, płaszcze czy czapki. Jest to dosyć gruba włoczka, którą najlepiej dzierga się na drutach nr 10.

Fortissima Aquarell to w 75 % wełna superwash i w 25 % Poliamid. Jest to włóczka skarpektowa ale to nie znaczy, że nie można z niej wydziergać sweterka czy innych części garderoby. Jest bardzo wydajna bo w 10 dkg mieści się 420 m. Zaletą jest też ciekawe ubarwienie. Myślę, że znajdzie ona swoich fanów, zwłaszcza tych, którzy gustują w cienkich nitkach i dziergają na drutach nr 2,5 - 3mm. Alessa składa się z alpaki (10 %), wełny (35 %) i akrylu (55 %). Jest to kolejna włóczka z ciekawym splotem i niewielkimi zgrubieniami. Kolory są idealnie do siebie dobrane. W 50 g jest 78 m. Nie jest to jakaś duża ilość ale szacowane zużycie na sweter z długim rękawem w rozmiarze 38 to 40 dkg włóczki.


W skład Floki wchodzi 48 % wełny, 48 % akrylu i 4 % nylonu. To chyba jedna z najbardziej fantazyjnych nitek w naszym asortymencie. Zwykła nitka jest ozdobiona 8 centymetrowymi frędzelkami. Jej forma nadaje się na ozdabianie płaszczy swetrów lub do samodzielnego dziergania np. futer, dywaników czy koców. Plusem oczywiście jest też piękna paleta barw zawarta w jednym motku.Spirali składa się z 20 % wełny, 74 % akrylu i 6 % poliestru, a w 50 g jest 80 m nitki co pozwala na wykonanie swetra w rozmiarze 38 z 40 dkg. Jest lekko skręcaną nitką, do której najlepiej pasują druty nr 6,7.


Murano Fun to duże (150 dkg - 240 m) motki, w których zawarte jest 75 % wełny superwash i 25 % poliamidu. Piękne barwy idealnie do siebie pasują a każdy motek zachwyca i na pewno sprawi, że dzierganie będzie bardzo przyjemne a efekt będzie niepowtarzalny.


Irish Tweed jest irlandzką włóczką tweedową. Jej oryginalny skład (70 % wełna merino i 30 % moher) sprawia, że jest to jedna z bardziej ekskluzywnych nitek. W 50 g mieści się 110 m. Szacowane zużycie na sweter w rozmiarze 38 i na drutach nr 4,5 - 5,5 to 40 dkg.


Tak więc jest w czym wybierać. Myślę, że w tej dostawie włóczek zimowych od Austermanna i Schoeller Stal, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie i powstaną piękne jesienno-zaimowe dzianiny...

Komentarze


  1. Pilnie poszukuję włoczki na czapkę dla alergika.Może przemiłe panie mi w tym pomogą?Pozdrawiam -Irena
    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty