Camelowe rękwiczki

Pamiętacie rękawiczki, które jakiś czas temu zaczęłam?Tak wyglądają po zakończeniu...


Były to moje pierwsze rękawiczki w życiu... ;-)
Nie jestem zwolenniczką dziergania skarpet czy rękawic i troszkę się tego bałam ale jakoś poszło ;-)

Krotki opis wykonania:
Nabrałam na początek 32 oczka i zaczęłam ściegiem ściągaczowym pojedynczym. Tak po ok. 16 okrążeniach zaczęłam dodawać oczka na kciuk.  W pierwszym okr. dodałam 2 oczka prawe, 2 okr. przerobiłam oczka jak powstały, w 3 okr. dodałam 4 oczka, 4 okr. normalnie i w 5 okr. dodałam 6 oczek. Oczka oczywiście dodawałam co drugie oczko.
Ok. 25 okr. przeniosłam na osobną żyłkę kciuk i dziergałam te dwie części do osiągnięcia odpowiednich wysokości. Następnie stopniowo zamknęłam oczka.
Tą część na 4 palce zamykałam w taki sposób, że podzieliłam robótkę na dwie równe części i dziergając magic loopem, na końcach i początkach każdego rzędu przerabiałam po dwa oczka razem. Tylko trzeba pamiętać aby te zamknięcia były robione w odpowiedni sposób, tzn. raz przerabiamy dwa oczka razem od tyłu a raz od przodu.

Włóczka:
2 motki Camel Hair 

Druty:
nr 5 mm- metalowe
Komentarze

 1. Spotkajmy się przy stole, Podzielmy się sercami, Z tymi, którzy są teraz I co byli z nami. Bo Bóg rozdaje miłość, Wszystkim, bez wyjątku, Zesłaną na ziemię w małym Dzieciątku.
  Spokojnych świat życzy Dorota

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne rękawiczki :-) Świetny wzór.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie tak śliczne jak cieplutkie ;-) Pozdrawiam Kasiu

   Usuń
 3. Ładne rękawiczki>Będzie cieplutko w rączki, a włoczka Lana Gatto jak zwykle świetnie się prezentuje i pewnie super się czuje. Pozdrawiam Świątecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może tak atrakcyjnie nie wyglądają ale są cieplutkie i milutkie i świetnie się noszą..

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty