czapeczka w warkoczyki z Camel Hair

Kolejna czapeczka, tym razem o charakterze bardziej zimowym.
Akcent taki jak warkocze i pompon to takie elementy czapki, które przypominają nam mroźne i śnieżne zimy. Lubię takie pomponiaste czapy zwłaszcza w małej wersji...
Projekt ten zawiera zestaw dwóch rodzajów warkoczy, ułożonych obok siebie na zmianę. Pierwszy warkocz to zwykła plecionka z 4 oczek, a drugi to warkocz złożony z 6 oczek.
Dziergałam na drutach nr 4 z włóczki Camel Hair - pozostałość po czapce projektu Iwony Eriksson.

Druty - nr 4
Ilość oczek w okrążeniu - 80

Komentarze

 1. Super jest - taka przyjemna klasyczna czapa. Lubię bardzo czapki z pomponem - ciekawe dlaczego takich nie robię? Może dlatego, że pompony pochłaniają dużo włóczki i nie bardzo lubię je robić - wychodzą mi "biedne" i nierówne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, na pompon trzeba troszkę włóczki poświęcić, ale taka mała czapusia z pomponikiem, którą zrobiłam pochłonęła niecały motek Camel Hair... ;-)

   Usuń
 2. Też robiłam takie czapki ale pompony kupowałam gotowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja wycinałam z kartonu dwa kuła z dziurkami i tak oplatałam... stara metoda :D teraz wszystko jest... :D

   Usuń
 3. Świetna! Ja uwielbiam pompony i nawet zakupiłam specjalne sprzęty aby ułatwić mi ich robienie:) Polecam bo wychodzą idealne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, teraz wszystko jest fajne, nowe, nic tylko dziergać, dziergać, dziergać...

   Usuń
 4. Śliczna, w pięknym kolorze :)
  Pa, Marta

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz jest moda na pompony ze sztucznego futerka. Od tej zimy kupuję w pobliskim sklepie, gdzie sprzedają włóczki itp. Co prawda mam specjalny "sprzęt" do robienia pomponów, ale mi niestety nie wychodzą (lepiej już zrobić "od ręki"). A te "futerkowe" - to istny szał. Musiałam zrobić czapki z takim pomponem dla całej rodziny, bo każdy "takie chciał" :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. u nas też są pompony do czapek - http://www.biferno.pl/pl/c/POMPONY-DO-CZAPEK/384, można wybierać :-) naprawdę są fajne i faktycznie, mnóstwo w przyrodzie można ich spotkać... ;-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty