Szal z włóczki Manhatan

Testowałam ostatnio cienką włóczkę i wyszedł mi troszkę za krótki szal, ale nic nie szkodzi bo zawsze można go przedłużyć.
Po tym teście mogę stwierdzić, że ta nitka idealnie nadaje się na takie dzianiny. Jest dosyć cienka ale to zaleta przy dzierganiu np. pogrubiających wzorów czy w ogóle jakichkolwiek wzorów. Można sobie poszaleć. Ja akurat wybrałam dosyć prostą konfigurację prawych i lewych oczek.
Z drugiej strony do takiej włóczki nie potrzebny jest już wzór bo ona sama w sobie jest ozdobą. Ten miks kolorów jest cudowny i pięknie wychodzi w dzianinie. Lubię takie multikolorowe nitki gdzie każdy rząd jest inny i sprawia, że robótka się nie nudzi.

Ten szal postanowiłam zrobić w zwykłe prawe i lewe oczka, w tzw. kratkę, przynajmniej ja tak nazywam ten ścieg. Jeden kwadrat to 25 oczek na ok 30 rzędów. W jednym rzędzie są 3 takie duże kwadraty. Myślę, że dwa motki włóczki Manhattan byłyby odpowiednie dla takiej szerokości szal. 

Komentarze

  1. Bardzo ładny szal. Przyjemnie będzie się otulić taką dzianiną. Kolory pięknie rozświetlą pochmurne dni 🍁🍂🌞

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Akurat taki szal to jest to czego mi potrzeba. Teraz jak na niego popatrzyłam to już mam inspirację na moje następne prace. Jednak myślę, że wykonam go z włóczki z jedwabiu https://alewloczka.pl/pl/c/Wloczki-z-jedwabiu/11 aby był jak najbardziej delikatny.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty