Czapki

Zima w pełni więc prezentuję Wam kolejne moje prace. Są to, tak jak poprzednio, same czapki.

Pierwszy komplet to musztardowy zestaw warkoczy wplecionych w czapkę, połączony z francuskim wzorem na kominie. Włóczka to cudowna wełna merino z alpaką i jedwabiem. Zakochana jestem w tej włóczce.Wełna sprawia, że dzianina jest milutka, jedwab dodaje delikatności a alpaka poprzez swój charakterystyczny włosek sprawia, że całość ma wyjątkowy i naturalny charakter.

druty: 4 mm
ilość włóczki: 3,5 motka włóczki Almeria na cały zestaw (3 latka)Bardzo efektowna i ciekawa czapka powstała z włóczki Gallery. W składzie ma alpakę, wełnę, nylon i poliester. Lekko błyszcząca nitka nadaje charakteru czapce, a całość jest bardzo lekka. Czasem warto zabłysnąć... ;-)

druty: 5 mm
ilość włóczki: 1 motek włóczki Gallery (dla dorosłej osoby)Kolejnym bardzo warkoczowym zestawem jest czapka i komin również z włóczki Almeria. Tym razem czapka ma ciekawą kombinację warkoczy, a komin to podwójny ryż z jednym warkoczem.

druty: 4 mm 
ilość: 3,5 motka włóczki Almeria (7 latka)

Do tej czapki również wykorzystałam włóczkę Gallery ale w całkiem ciemnym odcieniu. Wzór bardzo wdzięczny i odpowiedni na czapki. Jest to po prostu kombinacja prawych i lewych oczek.

druty: 5 mm
ilość: 1 motek włóczki Gallery (osoba dorosła)


Ostatnim projektem jest komplet z jednej z moich ulubionych włóczek Maxi Vip. Niezwykle delikatna i szlachetna nitka ze względu na swój skład w którym znajduje się wełna i kaszmir. Wzór na ten komplet to również warkocze w czapce i wzór francuski w kominie. 

druty: 4 mm ściągacz i 4,5 mm na resztę czapki
ilość: 3,5 motka włóczki Maxi Vip (7 latka) 
Komentarze

Popularne posty