Wrabiane rękawy w sweterku dzierganym od dołu na okrągło

Pewnie większość z Was dziergając sweter bezszwowo dzierga go od góry. Ja lubię robić po swojemu i to nie zawsze idzie w parze z tym co jest ogólnie przyjęte i uznawane za normę w robótkach ręcznych. Nawet nie oto chodzi, że ja coś robię na odwrót dla samej zasady ale widząc niektóre fajnie zrobione i ciekawe projekty, zastanawiam się jak są zrobione (bo rzadko korzystam z gotowych wzorów) i czasem wpadam na pomysł zrobienia takiej rzeczy w zupełnie inny sposób, całkiem przez przypadek. Tak właśnie było w ty przypadku. Zobaczyłam interesujące wykończenie na ramieniu sweterka, który był zrobiony w całości na okrągło i bez jednego szwu. Sama też taki chciałam wydziergać  no i jako pierwsza próba, powstał ten szary sweterek..


Często pytaliście mnie jak to jest zrobione i w końcu mogę Wam przedstawić ten mój sposób dziergania na krótkich filmikach.... Mam nadzieję, że coś z tego mojego nieporadnego tłumaczenia zrozumiecie i będzie tworzyć podobne sweterki.

Na początek musimy wydziergać sobie odpowiednie części sweterka, tzn. tułów i rękawy. Następnie przerobić wszystkie części na jedną żyłkę. Gdy już to zrobimy zaczynamy zamykanie oczek.
Czekam na Wasze opinie...

Komentarze

 1. Dzięki za filmiki! Właśnie zaczynam nowy udzierg, więc przetestuję tę metodę, dam znać jak mi poszło. Pozdrawiam Iza

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za tutorial! Sweterek jest piękny. Właśnie czegoś takiego szukałam ostatnio!

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pokazane. Na pewno skorzystam i zrobię pierwszy sweterek od dołu, bo zawsze robię od góry. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Super filmiki, tylko szkoda, że nie ma pokazane jak wszystko przełożyć na jeden drut :-(

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej metody nie znałam. Wypróbuję na pewno 👏😀

  OdpowiedzUsuń
 6. Super,super,super mam męski z włóczki "estra" zrobiony od dołu i właśnie kombinuje z tymi rękawami a tutaj tadam jest podpowiedź. Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 7. Rany, a mnie mama uczyła robić swetry zawsze od dołu i myślałam, że ogólnie tak się robi 🤣. A tu się okazuje, że standardem jest zaczynać od góry. Ale wybitną druciarką nie jestem, zrobiłam dopiero kilka swetrów 😁

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś robiłam swetry w częściach i zszywałam, ale nie lubię zszywania i jest pare udziergów niedokończonych. Potem poznałam metodę robienia od góry. Wszystkie swetry mam reglanowe bez zszywania. Czas na naukę nowej metody :-) Dziękuję za filmiki , bardzo ładnie i przystępnie pokazane. Pozdrawiam Danuta.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki za filmiki, długo szukałam tej metody teraz dzięki Pani mogę spróbować. Dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty